FORTES MUHENDİSLİK

Firma Yetkilisi
: İrfan Kocabaş
Telefon No
Fax No
: Belirtilmemiş
Cep No
: Belirtilmemiş
İnternet Sitesi
58
Hata Bildir
Sayfayı Yazdır
E-Posta
Linkedin
Twitter
Facebook
Ekleme Tarihi
: 6 Temmuz 2021
Kategorisi
Alt Kategorisi
İl
İlçe
Mahalle
Posta Kodu
: 34846
Adres
: Tugay Yolu Cd. No:20/a, A Blok, Kat: 10
Açılış Saati
: Belirtilmemiş
Kapanış Saati
: Belirtilmemiş
Firma Hakkında
: İklimlendirme sektöründe 2006 yılından itibaren faaliyete başlayan Fortes Mühendislik, sektördeki gelişim ve değişimin öncüsü olarak inovasyonu kurumsal yapısı ile özleştirmiş Türkiye’nin lider ısıtma grubu konumundadır.

Fortes Doğalgaz bünyesinde Doğalgaz Taahhüt, Mekanik Taahhüt, Elektrik Taahhüt, İnşaat ve Verimli Enerji Sistemleri sunarak 6 faaliyet alanında hizmet veren Fortes Mühendislik şirketler grubunun bir parçasıdır.

Gelişime yönelik yatırımları ve güçlü altyapısıyla Maltepe Cevizli de bulunan kurumsal satış ve operasyon merkezi, 35 şubesi, 250 araçlık hizmet filosu, 550 personeli ve 250 ustasıyla beklentilerin üstünde hizmet üretiyor. İstanbul, Kocaeli, İzmir, Balıkesir, Manisa, Bursa, Konya, Antalya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Kilis, Giresun ve Trabzon’da bulunan Şubeleri ile 81 ilde yayılmış geniş satış ve hizmet ağı ile ısıtma soğutma sektöründe çözüm sunuyor.

Müşterileri ile birebir iletişime geçerek ne istediklerini analiz eden ve buna göre ısıtma ötesi çözümler geliştiren Fortes; kalite belgeleri, sosyal sorumluluk projeleri ile doğa ve insana verdiği değeri güçlendiriyor. Isıtma soğutma alanında hizmet verdiği yüzlerce ürün grubunu, sektöründe dünyanın ve ülkemizin önde gelen markalarından temin ederek tüketiciyle buluşturuyor.

Bugün, ısıtma sektörünün lider firması olan Fortes 250.000 bağımsız mekânın ısıtma dönüşümünü başarıyla gerçekleştirmiştir. Yoğuşma, güneş enerjisi ve ısı pompası gibi sadece verimli ısıtma teknolojilerini kullanıyor olması doğaya ve insana verdiği değeri özetler niteliktedir.

Hizmetler

Doğalgaz Tesisatı
Yapılan Tesisat temel olarak ikiye ayrılmaktadır. Servis kutusundan ölçüm sayaçlarına kadar olan kısıma ana (kolon) tesisatı denmektedir. Sayaçlardan yakıcı cihazlara kadar olan kısım daire içi tesisatıdır.

Kalorifer Tesisatı
Bireysel kullanımlarda genellikle plastik tesisat, mobil sistem veya yerden ısıtma kullanılabilir. Her sistemin kendi içinde avantaj ve dezavantajları bulunur. Doğru sistemi seçmek için uygulanacak mahale ve kullanılacak cihazların özellikleri bilinmesi gerekmektedir.

Sıhhi Tesisat
Fortes Mühendislik kullanım suyu tesisat sisteminde, yüksek kaliteli fitting ve boru çeşitleri ile bu alanda ideal bir sistem çözümü sunmaktadır. Ülke çapında uzun yıllardır kusursuz hijyen, güvenirlilik ve kolay montaj ile, kullanım suyu tesisatı alanında etkileyici hizmetler sunmaktadır.

Kombi Montajı
Bireysel ısıtma cihazı olduğu için merkezi sistemdekinin aksine Bağımsız birim alanları tarafından mahale özel kullanılır. Kullandığı yakıt ve sistemden dolayı çevreye verdiği zarar minimum seviyededir. Gelişen teknoloji le beraberinde Daire içerisinde her oda ayrı ayrı ısıtılabilmektedir. Dış mahale açılan bir duvara monte edilebildiği için az yer kaplamaktadır. Kullandığı yakıt için depo bulundurmaya gereksinim duymaz. Yakıt sarfiyatı hassas ayar ve kontrol altında tutulabilir. İstediğimiz miktarda kullanıma olanak verir. Yanma sonrası kül ve is olmadığı için baca temiz kalır.

Radyatör Montajı
Radyatörlerin amacı ısı iletmek olduğu için maddesel yapısından kullanılan elementler genellikle ısı iletim katsayısı yüksek olan elementlerdir. Maddenin yapısal tarafı daha çok taşınım yolu ile iletilen kısmı etkilemektedir. Işınımı etkileyen en büyük faktörler boya ve geometrik kısımdır. Daha verimli bir ısı geçişi elde etmek için radyatörlerin yüzey alanları geniş tutulmaktadır. Radyatörler şekil ve kullanılan malzemeye göre 4 sınıfa ayrılır:

Vizyon
Türkiye'de iklimlendirme sektörünün lideri olarak; ısıtma soğutma denildiğinde akla ilk gelen, hizmet kalitesi, öncü çözümleri ve müşteri odaklılığı ile en fazla tercih edilen marka olmak.

Misyon
Genç ve dinamik kadrosuyla, Türkiye’nin yükselen hedeflerine katkıda bulunmak, hizmet verdiği İklimlendirme sektöründeki uygulama alanında inovasyon odağında çözümler üretmektir. Bu misyonla müşterilerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini teknolojik alt yapı ile en doğru yöntemle karşılamaktır.